Przedszkole Miejskie nr 49 Witaminka to przedszkole promujące zdrowie!!!

Nasze przedszkole nazywa się Witaminka bo wszystkie przedszkolaki  zjadają na co dzień witaminki. A  od zdrowych i pysznych posiłków mamy wesołe minki... Poznajemy także zasady zdrowego stylu życia,  dbamy  o higienę osobistą  i kondycję fizyczną. Chętnie gimnastykujemy się, spacerujemy i bawimy na świeżym powietrzu. Codziennie brykamy w naszym ogrodzie przedszkolnym. Nasze przedszkole to niewielki domek parterowy, w którym znajdują się trzy oddziały: "Maluszki - Misie", "Średniaki - Słoneczka"  i "Starszaki - Biedronki". Nasze sale są piękne, kolorowe i znajduje się w nich duuużo zabawek. W naszym przedszkolu nigdy nie jest nudno. Panie nauczycielki organizują ciekawe zabawy i zajęcia pilnując, abyśmy zawsze czuli się dobrze i bezpiecznie. Jest prawie jak w domu, a nawet lepiej, bo mamy więcej koleżanek i kolegów do wspólnych zabaw. Jesteśmy bardzo gościnni - często zapraszamy gości i organizujemy uroczystości, festyny oraz inne ciekawe spotkania. A po takich spotkaniach zostają piękne, niezapomniane  wspomnienia  i oczywiście fotografie, które zamieszczamy w naszej przedszkolnej kronice.

Zapraszamy wszystkich do naszego przedszkola, w którym panuje miła i serdeczne atmosfera!!

T nas wyróżnia...

* zapewniamy dzieciom wszechstronny rozwój, stosujemy nowoczesne metody pracy i dobrze przygotowujemy dzieci do rozpoczęcia

edukacji szkolnej,

* przyjmujemy dzieci na dietach eliminacyjnych, zapewniamy  posiłki przygotowane pod nadzorem dietetyka,  zgodnie z zaleceniami